• Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne

26.ročník tradičného Novoročného OPEN-u + Veľká cena mládeže opäť v online priestore...

turnaj

V Banskej Bystrici sa dňa 3.1. 2021 uskutočnili tradičné Novoročné šachové turnaje pri príležitosti 29. výročia vzniku SR .  Vzhľadom na pokračujúcu pandémiu COVID sa obidva turnaje ako OPEN tak aj VC mládeže hrali formou ONLINE pomocou pravidiel servera lichess.org. Na OPEN turnaji hralo a ukončilo turnaj spolu 70 šachistov z počtu zaregistrovaných 76. Aj v tomto roku sa tu zúčastnila celkom slušná konkurencia hlavne domácich mladých hráčov, pričom medzi veľkých favoritov patrili talentovaní mládežnícki reprezentanti SR ako napr. z domáceho klubu tradiční účastníci bratia Viktor a Filip Haringovci, Richard Turčan, Adrián Gyerpál, ale tiež mnoho mladých talentovaných a už aj dosť silných hráčov z rôznych kútov Slovenska. Potešiteľná bola každoročne rastúca účasť mládeže, kde len v OPENe ich hralo takmer 40 vo veku do 23 rokov. V turnaji VC mládeže určenom pre žiakov do 14 rokov s hodnotením samostatných kategórií žiakov a žiačok do 8, 11, a 14 rokov súťažilo spolu 57 hráčov. Turnaje sa hrali súbežne švajčiarskym systémom na 7 kôl , s tempom 2 x 7 minút + 3s/ ťah na partiu so začiatkom o 18 00 hod podľa pravidiel lichess.org pre online rapid chess. Celkovým víťazom Novoročného turnaja sa stal Filip Haring z ŠK Junior CVČ Banská Bystrica a MOMS pred Romanom Hrošom z Liptovskej Šachovej Školy a Adriánom Gyerpálom tiež z domáceho klubu ŠK Junior CVČ Banská Bystrica.turnaj2

por. Meno          OK lichess          Klub                                 body   SnBerg
1 Haring Filip          2143   ŠK Junior CVČ Banská Bystrica    7      33,50
2 Hroš Roman        1995   Liptovská Šachova Škola               6      28,50
3 Gyerpál Adrián    2013   ŠK Junior CVČ Banská Bystrica    5½    20,75
4 Ševčíková Lucia  1786    Mkss-ŠK Kysucké Nové Mesto      5      22,00
5 Garban Mário      2060   Inbest Dunajov - Martin                  5      21,50
6 Ištók Vojtech       1934   ŠK Levice                                        5     21,50

Víťazkou kategórie dievčat do 18 rokov v Open turnaji bola Lucia Ševčíková z z Mkss-Sk Kysucké Nove Mesto pred Timeou Haasovou z ŠK Rajec a Karin Novomestskou z ŠK Štefanov. V kategórii 14 ročných chlapcov , ktorí sa prihlásili do Openu sa stretla veľmi silná konkurencia reprezentantov a medailistov z M SR mládeže . Najviac sa tu však darilo a  prvý skončil v tejto kategórii iba 10 ročný Ryan Casey Mezsaros z KŠN Bratislava pred Marekom Ďurovkom z ŠK Junior CVČ B. Bystrica a tretím Martinom Gollnerom z Liptovskej Šachovej školy. A podobne silná konkurencia sa stretla aj v kategórii chlapcov do 18 rokov, ktorú vyhral Adrián Gyerpál z domáceho klubu ŠK Junior CVČ B Bystrica . Druhý bol Šimon Rybka z ŠK Tjls Vd Poprad a tretí skončil Richard Turčan z ŠK Junior CVČ B Bystrica a MOMS.

celkove poradie vc 1140x600w

turnajVCV kategórii VC mládeže do 14 rokov medzi dievčatami zvíťazila Nina Hudáková z klubu Šachy Reinter Kosice pred Agátou Berkovou a Jaroslavou Morovou ( obidve z ŠK Junior CVČ Banská Bystrica) V kategórii žiačok do 11 rokov vyhrala Nina Haasová z ŠK Rajec pred Adelou Zvalovou z Nitrianskej ŠA a Katarínou Tóthovou z Mladosti Žilina. V kategóriu najmladších dievčat do 8 rokov skončila 1. Bibiána Hrdličková a s rovnakým počtom bodov na druhom mieste bola Viktória Štricová z ŠK Junior CVČ B. Bystrica. V prvej trojke žiakov do 14 rokov skončili v poradí: Pavol Kostka z ŠK Slovan Bratislava, Ondrej Ševčík z Mkss-Sk Kysucké Nove Mesto a Ján Tokarčík z BSK Bardejov . Kategóriu žiakov do 11 rokov vyhral Michal Pisarčík z KŠN Bratislava , druhý bol Ryan Mazák z TJ Slávia Košice a tretí bol Michal Livňanský z ŠK Doprastav Bratislava . V kategórii chlapcov do 8 rokov bol prvý Matej Zelovič z Nitrianskeho šachového klubu , druhý bol Tomáš Žilinčan z ŠK Junior CVČ B. Bystrica a tretí Filip Zvalo z Nitrianskej šachovej akadémie . Poháre a diplomy venovali: Miestny odbor Matice Slovenskej Banská Bystrica , ŠK Junior CVČ B Bystrica a  KŠZ B Bystrica, ktoré budú víťazom zaslané poštou resp. odovzdané osobne. Spoločnosť M.R. Štefánika venuje pre víťaza Openu repliku hlavnej ceny – pohára kde budú postupne napísané mená všetkých víťazov.turnaj2VC

Poďakovanie za vydarené online podujatie patrí všetkým účastníkom a obetavým dobrovoľníkom, ktorí pomohli a prispeli k  príprave a jeho zdarnému priebehu. Oceniť je potrebné hlavného organizátora Vladimíra Haringa a rozhodcu Petra Lovčičana, ako aj  podporu spoluorganizátorov podujatia - Mesto Banská Bystrica , Miestny odbor MS Banská Bystrica , Spoločnosť M.R. Štefánika , KŠZ Banská Bystrica , CVČ Havranské Banská Bystrica a dobrovoľných pomocníkov - členov miestneho ŠK Junior pri CVČ Banská Bystrica a MOMS. Vysoká športová úroveň, účasť nádejných talentov, nadšenie a spokojnosť účastníkov turnaja sú zároveň povzbudením pre organizátorov tejto už tradičnej akcie aj do nasledujúcich rokov. Foto je zo Slávnostného otvorenia 24. ročníka Novoročného šachového turnaja v roku 2020 pred pandémiou COVID za účasti primátora mesta Banská Bystrica , predsedu MO matice slovenskej , predsedu a podpedsedníčky Spoločnosti MR Štefánika , štátnej taj. MŠVVaŠ SR,  riaditeľa SSŠ v BBystrici a hlavného organizátora všetkých úspešných ročníkov šachových turnajov ( v zastúpení prezidenta SSZ ) pripomínajúcich si výročie vzniku Slovenskej republiky.

Naša práca

Snažíme sa sprostredkovať Vám zážitky zo všetkých podujatí na ktorých sa zúčastňujeme, aby ste Vy aj Vaši blízky mohli s nami prežívať radosť z hry i pocity víťazstva!