• +421 907 821 801
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Regionálna

ŠACHOVÁ

AKADÉMIA

Vaša správna voľba !

Vzdelávať

Postupne sa snažíme naučiť našich zverencov všetko, čo potrebujú k zvýšeniu výkonu a pre zlepšenie svojej hry, tak aby mohli svoje vedomosti pretaviť do nových úspechov.

Opakovať

Zlaté príslovie "Opakovanie - matka múdrosti" platí aj v šachu. Pre získanie zručností je potrebné, aby sme naučené vedomosti pravidelne opakovali.

Napredovať

Každoročne pripravujeme nové témy a materiály potrebné k rastu vzdelania, poznania a zisku zručností hodných majstrov.

Milan Michalička
Milan Michalička/ hlavný tréner /
Milan Michalička
Milan Michalička/ hlavný tréner /
Svojimi aktivitami zabezpečuje najmä chod akadémie. Prevažnou mierou sa zaslúžil o významný rast vzdelania a poznania zúčastnených, čo im pomáha pri dosahovaní lepších výsledkov.

HLAVNÝ TRÉNER

Našou snahou je prinášať všetkým zúčastneným možnosťi ako sa zlepšiť, dosiahnuť vysnívané ciele a dostať svoju hru na vyššiu úroveň. Kurzy, ktoré pripravujeme a tréningy absolvované v našej akadémii Vám v tom môžu pomôcť. Venujeme sa taktike kde sa pri diagramoch rôznej úrovne učíme hľadať správne - štandardné i neštandardné riešenia. Tieto postupy nám potom pomáhajú pri partiách nájsť správnu cestu skôr ako súper. Preberanie a rozbor vlastných partií i partií majstrov šachového umenia nám pomáha v určení správnej stratégie pri hre. Všetko musíme vedieť spočítať, aby sme našli možnosti a správne riešenia. Tréningom sa naučíme ako na to aby bol náš prepočet rýchlejší a presnejší. Skúsenosti naších lektorov Vám pomôžu i v otázkach správneho rozdelenia síl počas turnaja. Nie je jednoduché udržať si koncentráciu počas dlhého i niekoľkodňového turnaja. Kedy sa prejsť, kedy vyvetrať hlavu, kedy treba zvýšiť koncentráciu naplno... aj tieto veci učíme našich zverencov.

Taktika - vidieť možnosti útoku i obrany
Stratégia - plánujem hru
Prepočet - viem spočítať či mi to vyjde
Fyzická kondícia - vydržím sa sústrediť dlhšie ako súper

NAŠI SPONZORI

Ďakujeme sponzorom za podporu pre našich hráčov a talentovanú mládež.

Kde nás nájdete...

Mapu si môžete priblížiť, posúvať atď.

Hracia miestnosť

Príjemné priestory pre akadémiu, tréning i ligové súťaže s krásnym výhľadom na celú Banskú Bystricu nám poskytlo Centrum volného času, Havranské 9, 974 04 Banská Bystrica.

Kontaktné údaje

V prípade, že nás potrebujete kontaktovať písomne, alebo nám chcete poslať pohľadnicu z dovolenky alebo turnaja, použite nasledovné údaje:
Havranské 9
97404 Banská Bystrica
zdenekgregorbb@gmail.com
+421 907 821 801
Zdenek Gregor

Napíšte nám

FLICKR fotogaléria