• Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

_ _ _

OPEN Tatry 9/2020

Hodnotenie používateľov: 1 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Filip Haring z ŠK Junior CVČ Banská Bystrica zvíťazil na 66. ročníku tohto prestížneho turnaja.

OpenTatry eŠachový klub Slovan Bratislava v dňoch 26.9.- 3.10.2020 zorganizoval  v Tatranskej Lomnici v hoteli SOREA TITRIS už 66. ročník tradičného  medzinárodného šachového turnaja o Tatranský pohár - OPEN TATRY 2020. Na toto obľúbené podujatie v atraktívnom prostredí Vysokých Tatier bolo prihlásených vyše 170 hráčov zo 7 krajín. Krátko pred začiatkom turnaja však bola účasť zahraničných hráčov prakticky znemožnená v dôsledku prijatých hygienických opatrení v súvislosti s druhou vlnou pandémie. Z obáv pred Covidom-19 sa odhlásili aj viacerí tradiční účastníci zo Slovenska. Napokon sa na štarte prezentovalo 107 hráčov, z toho 12 zahraničných (6 hráčov z ČR, 2 hráči z Nemecka a Poľska, 1 hráč z Rakúska a Anglicka).

Organizátori na čele s riaditeľom turnaja Petrom Petránom za účinnej spolupráce riaditeľky hotela SOREA TITRIS Stanislavy Gánovskej a v koordinácii s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva Poprad túto zložitú situáciu úspešne zvládli. Nad dodržiavaním hygienických opatrení a disciplínou hráčov v hracej sále (vstup divákov nebol povolený) bdeli osvedčení rozhodcovia IA Rastislav Diviak, FA Marta Motúzová a FA Gustav Šturc.

Všetci si zaslúžia veľké uznanie a vďaku za ústretovosť a organizačné zvládnutie turnaja.

Turnaj sa hral švajčiarskym systémom na 9 kôl (tempo 90 min/40 ťahov + 15 min do konca partie, bonifikácia 30 sekúnd/ťah) diferencovaným hracím systémom, podľa ktorého boli účastníci v prvých 4 kolách rozdelení podľa ratingu do dvoch skupín, čo sľubovalo už od prvého kola zaujímavé a vyrovnané súboje. Z priebehu partií na prvých 15 šachovniciach bol počas celého turnaja zabezpečený online prenos. Po zrýchlenom odohratí 9. kôl (v priebehu 6 dní tri dvojkolá) bol turnaj ukončený o dva dni skôr, už 1. októbra (nie však pobyt účastníkov v Tatrách!). Nasledujúce dva voľné dni si tak všetci účastníci užili podľa svojich predstáv, čo vyvolalo veľmi priaznivú odozvu. Pre organizátorov turnaja je to inšpirácia do budúcnosti.

OpenTatry2020 cVíťazom 66. ročníka turnaja sa systémom štart – cieľ stal talentovaný 17 ročný FM Filip Haring z ŠK CVČ Junior Banská Bystrica so ziskom 8 bodov z 9 partií, žiaľ na splnenie ďalšej normy IM nehral s potrebným počtom zahraničných súperov. Na 2. mieste skončil s odstupom 1,5 boda prvý nasadený GM Milan Pacher,  3. IM Alois Lanč,  4. FM Michal Turčan, 5. FM Vladimír Vojtek, 6. IM Zuzana Hagarová, 7. IM Marian Kantorik, všetci 6,5 b./9 partií.  Na 8.- 14. mieste sa umiestnili Šimon Rybka, FM Martin Jablonický, FM Karol Motúz, Patrik Števik, Peter Demeter, 13. WFM Stella Sáňková a IM Peter Petrán Peter, všetci 6/9.

Víťazi kategórií:

Seniori: 1. Demeter Peter, 2. Kučera Michal, 3. Marsina Štefan

Juniori: 1. Števík Patrik, 2. WFM Ševčíková Lucia, 3. Shirinyan Daniel

Ženy:   1.WFM Sáňková Stella, 2. Šošovičková Jana 3. WIM Žemličková Olena

Rating do 2100: 1. FM Lys Jozef, 2. Kovaľ Anton, 3. Žemlička Vít

Rating do 1800: 1. Janík Marek Tobiaš, 2. Kukan Michal, 3. Neuhoff Laertes

Slovanisti : 1. IM Petrán Peter, 2. Mikuláš Dušan, 3. Munk Lubomír.

filip 1filip 2filip 3

Výsledky : chess-results.com/tnr522173.aspx?lan=4&art=4

Naša práca

Snažíme sa sprostredkovať Vám zážitky zo všetkých podujatí na ktorých sa zúčastňujeme, aby ste Vy aj Vaši blízky mohli s nami prežívať radosť z hry i pocity víťazstva!