• +421 907 821 801
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

_ _ _

MSR 2020 Drienica + OPEN Šariš

MSR 2020 Drienica + OPEN Šariš

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

V dňoch 7.8. až 15.8.2020 budú prebiehať Majstrovstvá Slovenska mužov a žien v klasickom šachu a medzinárodný Šariš Open.

Šariš OPEN 2020 d Majstrovstvá sa konali v peknom prostredí Hotela Javorná v obci Drienica pri Sabinove. Do medzinárodného otvoreného FIDE turnaja sa prihlásilo 106 hráčov, z nášho klubu máme zastúpenie Lukáša Strapca ako 91. nasadený a Patrika Števíka ml. ako 20 nasadený. Súbežne prebiehal aj uzvaretý veľmajstrovský turnaj MSR s možnosťou plnenia GM a IM noriem, v ktorom sa rozhoduje o titule majstra SR. O titul SR sa pobije 10 veľmajstrov, pričom z minulého roka titul obhajoval IM Štefan Mazúr.

1. GM turnaj

2. Šariš OPEN

3. Bleskový turnaj

Šariš OPEN 2020 iTurnaj sa hral švajčiarskym systémom na 9 kôl, tempo hry 90 minút na 40 ťahov + 30 sekúnd na ťah, potom 30 minút do konca partie + 30 sekúnd na ťah. Prostredie šarišského kraja poskytlo aj mnoho možností na trávenie voľného času. Organizátori poskytli voľný vstup do krytého aj otvoreného bazéna na každý deň, v areáli hotela boli dve multifunkčné ihriská aj voľné trávnaté plochy. Na výlety bolo mnoho možností - Šarišský hrad, prehliadka expozície filmu Obchod na Korze, Miniskanzen Ľutina, Jaskyňa Zlá diera, Lačnovský Kaňon, Čergovský Minčol, jazda na koni na Ranči Majire, prechádzka okolo Jakubovianskej priehrady.

 

Šariš OPEN 2020 fPrvý deň začal registráciou a ubytovaním v hoteli. Nasledovalo slávnostné otvorenie majstrovstiev, kde sme počuli príhovor primátora Sabinova a zároveň garanta podujatia Michala Repaského aj prezidenta Slovenského šachového zväzu Zdenka Gregora a boli predstavení všetci rozhodcovia. Po otvorení nasledovala večera a hneď nato prvé kolo. Veľmajstrovský turnaj začínal 17:30, Šariš Open o 18:00. Divákom do miestnosti bol vstup povolený len na prvých 10 minút v rámci opatrení pred šírením Corona vírusu. Všetky partie boli odohraté na on-line šachovniciach a boli vysielané na "www.chess24.com". Lukáš prvé kolo s maďarským hráčom po vyše 3 hodinovom boji prehral, Paťo s poľskou hráčkou vyhral a pripísal si tak cenný bod. 

Šariš OPEN 2020 aDruhý deň sme využili doobedné voľno prechádzkou na Jakubovanskú priehradu. Poobede sme navštívili bazén, ktorý sa nachádza cez cestu oproti hotelu a zahrali si ping pong. Okrem toho je tam malé detské ihrisko, multifunkčné ihriská, biliard a pre prípad veľkého hladu popri plnej penzii je k dispozíii pizzéria. Druhé kolo turnaja bolo pre našich Banskobystričanov úspešné. Lukáš zdolal ťažkého súpera Banociho Jaroslava a Paťo vyhral nad Hlaváčom Petrom.

Tretí deň majstrovstiev sa začal turnajom Blitz, kde sa prihlásilo 42 hráčov, Lukáš bol štyridsiaty v poradí. Hralo sa na 11 kôl, tempo hry 3 minúty + 2 sekundy na ťah. Celý turnaj prebehol v dobrej a priateľskej atmosfére. Lukášovi sa v prvých piatich kolách veľmi darilo, v šiestom kole hral na štvrtom stole. Nakoniec skončil na 31.mieste. Patrik sa do Blitz turnaju neprihlásil, zrejme šetril sily a pripravoval sa na večerné tretie kolo, kedy hral na prvej šachovnici s prvým nasadeným hráčom. Po dlhom vyrovnanom zápase ale partiu bohužiaľ prehral. Lukáš hral tretie kolo s hráčom s ratingom 1911 a dlhý boj, ktorý už veľakrát vyzeral prehratý nakoniec zremízoval, kedy dal súperovi večný šach. 

Šariš OPEN 2020 mŠtvrtý deň sme zahájili výletom do jaskyne Zlá diera. Cesta autom trvala okolo 40 minút. Ku jaskyni sa ide 15-20 minút pešo cez krásny les. Cestou sme natrafili na vyhliadkový mostík Srdiečko, ktorý nám ponúkol krásny výhľad na okolité hory a lúky. Jaskyňa Zlá diera nás prekvapila milým prístupom sprievodkýň a netypickým zliezaním a vyliezaním v úzkych priestoroch jaskyne. Prilby na hlavách nám dobre poslúžili. Večerné štvrté kolo turnaja sa podarilo Lukášovi znova úspešne doviesť do remízy a Patrik kolo vyhral.

Piaty, šiesty a siedmy deň sme venovali okrem večerných zápasov oddychu v prostredí hotela, ping pongu, stolnému tenisu, biliardu a krátkym prechádzkam  v okolí. Dokonca organizátori zabezpečili aj jazdu na koňoch za hotelom, čo sa páčilo hlavne mladším účastníkom turnaja. 

Piate kolo Patrik prehral s Dávidom Eliášom, ktorý potom z turnaja odstúpil a Lukáš remízoval s Jánom Bakalárom. V šiestom kole Lukáš pokračoval vo svojom tende remíz s Jakubom Antalom a Patrikovi sa nepodarilo vyhrať s Eduardom Pankom. Siedme kolo bolo úspešnejšie pre Patrika, keď zdolal Rafaela Tománeka, Lukáš nestačil na WFM Ševčíkovú Luciu. 
 

Článok i fotky budeme priebežne dopĺňať až do ukončenia turnaja.

J.S.

fotogaléria: https://www.flickr.com/photos/skjunior/albums

 

 Šariš OPEN 2020 c Šariš OPEN 2020 e  Šariš OPEN 2020 h    

 

 

 

 

Šariš OPEN 2020 gŠariš OPEN 2020 k Šariš OPEN 2020 o

 

 

 

 

Šariš OPEN 2020 l Šariš OPEN 2020 nŠariš OPEN 2020 t

 

 

 

 

Šariš OPEN 2020 b

 

 


Naša práca

Snažíme sa sprostredkovať Vám zážitky zo všetkých podujatí na ktorých sa zúčastňujeme, aby ste Vy aj Vaši blízky mohli s nami prežívať radosť z hry i pocity víťazstva! 


Muži TOP 10

2700chess.com for more details and full list

Ženy TOP 10

2700chess.com for more details and full list

Diagram na deň

FLICKR fotogaléria