• +421 907 821 801
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

_ _ _

QCC České Budejovice

QCC České Budejovice

Hodnotenie používateľov: 1 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Špičkovo obsadené 3 turnaje vrátane GM turnaja začínajú 1.7.2020 ...

V termíne 1-9.07.2020 sa Patrik, Lukáš a Tomáš zúčastnili na peknom turnaji v Českých Budejoviciach.České Budejovice 200x150web Hrali sa 3 turnaje:

1. GM Clarion Congress Hotel České Budějovice 10 hráčov (2373-2646)

2. FIDE Open České Budějovice (A-turnaj) 100 hráčov

3. FIDE Open Šachové univerzity QCC České Budějovice (B-turnaj) 86 hráčov

Paťo (2047) ako 49.nasadený v turnaji A, Lukáš (1525) ako 38.nasadený a Tomáš (0) pre ktorého to bol prvý väčší turnaj ako 86 hráč keďže ešte nemá FIDE ELO. Na turnaji sa zúčastnili ešte dvaja Slováci FM Bombek Peter (2181) a Paluska Karol (1873)

Po dlhej a namáhavej ceste (oprava českej dialnice Brno-Humpolec) sme večer deň vopred dorazili do nášho penziónu "U trí sedláků" v historickom centre Českých Budejovíc, kúsok od námestia a známej Čiernej Veže. Hotel Clarion 200x150webMaličká ale pekná izba nám bude domovom na najbližších 9 nocí. Turnaje sa hrajú v peknom prostredí hotela Clarion **** v dvoch oddelených sálach. Vo velkej sa hral GM turnaj a Á-čko a v menšej B-čkový turnaj. Všetky šachovnice boli online s živým prenosom cez server "chess24.com". Tam sa dali v pohodlí z domu sledovať všetky partie a výsledky. Vzhľadom na to že zrušili turnaj v Klatovách sa i mládež zo skautingu presunula na tento turnaj takže tu hrá veľa výhry chtivých mladých českých šachových žralokov ktorým robí podporu celý skautingový tým (rozbory, analýzy, prípravy).

QCC81.kolo vyšlo Paťovi aj Lukymu ktorí dostali papierovo slabších súperov a Tomy so silnejším nasadeným súperom prehral. V druhom kole Paťo v trestuhodnej časovke na sekundách prehliadol jednoduchý šach po ktorom by sa súper mohol vzdať a prehral. Luky so silnejším súperom (1712) pekne vybudoval vyhratú pozíciu ktorú však nedokázal dokončiť a prijal ponuku remízy. Tomy dostal opäť silnejšieho súpera na ktorého nestačil a prehral.

Pred tretím kolom sme si urobili malý výlet do Českého Krumlova (UNESCO). Ráno sme si privstali a oplatilo sa lebo tam ešte nebolo tak veľa turistov a mohli sme si nerušene pozrieť krásne historické mestečko i vežu z ktorej bol super výhľad. Český Krumlov 200x150web

Tretie kolo vyšlo Paťovi avšak opäť s papierovo slabším súperom kde bola očakávaná výhra a Lukáš po školáckej chybe v 7.ťahu keď zobral jazdcom namiesto pešiakom prišiel o dámu a prehral. Tomy mal smolu keď sa jeden hráč odhlásil a dostal BAYa. V štvrtom kole dostali silných súperov Paťo aj Tomy a Luky papierovo slabšieho ktorého aj porazil. Paťo pekne remizoval a najlepší výkon mal Tomy ktorý nakoniec vo vyhratej pozícii prijal ponuku remízy od výrazne silnejšieho súpera (1425). V pozícii s pešiakom navyše by v nasledujúcich 4 ťahoch získal ďalších 3pešiakov! Nakoniec si partiu ešte zanalyzoval s Koníkovým vedúcim Perym, ktorý sa tam zhodou náhod objavil a sfúkol Tomyho že to nedohral... Chýbali ešte skúsenosti, ktoré určite časom získa :-). 5.kolo bolo smolné keď Luky od začiatku partie ťahal za kratší koniec a tak ako Tomy prehral. Paťo prijal relatívne rýchlu remízu vo vyrovnanej pozícii. Po piatom kole teda Paťo 3 body, Luky 2,5 bodu a Tomy 1,5 bodu.

QCC4Na šieste kolo sa každý pripravoval sám a i Tomy konečne dostal seberovného súpera - vekovo i herne. Pri partii to však nedokázal zúžitkovať a rýchlo po nedopočítanej výmene aj prehral.Paťo po chybe tesne pred matom vzdal a Lukáš najskôr nezobral remízu potom ponúkal a súper nezobral a nakoniec tá remíza aj atk vyšla. Lukáš zle hospodáril s časom a len tak tak stihol prídavok. Po tom čo chlapci nevideli čo im môže súper zahrať som kúpil kilo mrkvy a uvidíme či sa im zrak zlepší :-)). 

Ráno pred siedmym kolom zase trochu skôr vstávame a vyrážame na výlet do Třebone. Tiež pekné mestečko s historickým jadrom a veľmi pekným zámockým parkom. Po prehliadke centra a zámku sme pešo prešli okolo rybníka "SVET" tzn okolo sveta :-) k miestnej atrakcii - hrobke Schvarzenbergů. Třeboň 200x150web Po ceste späť sme sa zastavili na obed v OC Géčko a po návrate do penziónu sa chlapci venovali príprave a poslenému doladeniu plánov na 7.kolo. Paťo hrá proti čechovi (1945), Lukáš má súperku z česka (1394) a Tomy tiež českého súpera (1188). Ako prvý dohral Tomy opäť s jazdcom navyše nedokázal zabrániť súperovi v postavení dámy a prehral. Luky čiernymi po 4.ťahu s figúrou navyše pekne vybudoval vyhratú pozíciu "chess24.com -64!!!" už to len dokončiť. V tom bol však problém a Lukáš sa sériou "premyslených ťahov" dokázal dostať do situácie keď mohol byť on rád za remízu! Paťo zas práve naopak s očakávaním prehry po strate kvality dokázal udržať prtiu a ukončiť ju s remízou. 

QCC5Losovanie na 8.kolo Paťovi nadelilo približne vyrovnaného súpera (1982), Lukáš hrá s (1350) a Tomy s (1233). Tomyho smola neopúšťa a opäť totálne vyhratú partiu keď súper mal posledný šach a následne dostane mat spravil druhý nemožný ťah v partii a prehral. Lukáš mal konečne i kúsok šťastia, keď hral na sekundách a do prídavku chýbalo ešte asi 5 ťahov. Súper spravil v približne rovnej pozícii hrubú chybu a po pár ťahoch sa vzdal. Paťo po 4,5 hodinách boja zaslúžene vyhral. Celú partiu postupne smeroval k výhre čo sa mu nakoniec po kladení výrazného odporu súpera i podarilo.

Na deviate kolo sme dávali nádeje Tomymu ktorý konečne mohol zabodovať výhrou čo sa však nenaplnilo a rýchlo prehral. Lukáš hral peknú vyrovnanú partiu so silnejším súperom a postupne si vybudoval vyhratú pozíciu ktorú však totálne pod časovým tlakom pokazil a nakoniec ešte prehral. Tento problém "vyhrať vyhraté" sa s ním ťahal celým turnajom a budeme musieť zapracovať na tvorbe plánov ako vyhrať vo vyhratej pozícii. Paťo posledné kolo zavŕšil remízou so silnejším súperom a po analýze sa to ukázalo ako správne rozhodnutie.

Celkovo môžme turnaj hodnotiť pre Tomyho 1,5bodu to bolo zbieranie skúseností a veľká výzva pre ďalšie tréningy, Pre Lukáša sa možno neušlo kúsok štastia ktoré by v niektorých rozhodnutiach QCC6potreboval a so ziskom 4,5bodu je to tak pol na pol a Paťo môže byť celkom spokojný s 5bodmi a pomerne vydareným turnajom. Škoda možno niektorých remíz ktoré by stálo za risk dotiahnuť. Budúci rok je tento turnaj opäť v tom istom hoteli aj tom istom termíne ako teraz. Uvidíme čo čas prinesie a možno sa tu stretneme opäť o rok.

Cestu domov sme zvolili cez Rakúsko čo sa ukázalo ako dobré rozhodnutie. Večer okolo 21hod. sme boli doma.

L.S.

 

výsledky GM: http://chess-results.com/tnr527770.aspx?lan=4

výsledky A-turnaj: http://chess-results.com/tnr527771.aspx?lan=4&art=1&flag=30

výsledky B-turnaj: http://chess-results.com/tnr527772.aspx?lan=4&art=0&flag=30

fotogaléria: https://www.flickr.com/photos/skjunior/albums/72157715125077651

 

 QCC1QCC7QCC2

 

 

 

 

QCC10QCC3QCC9

 


Naša práca

Snažíme sa sprostredkovať Vám zážitky zo všetkých podujatí na ktorých sa zúčastňujeme, aby ste Vy aj Vaši blízky mohli s nami prežívať radosť z hry i pocity víťazstva! 


Muži TOP 10

2700chess.com for more details and full list

Ženy TOP 10

2700chess.com for more details and full list

Diagram na deň

FLICKR fotogaléria